Başvuru İşlemleri

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü randevu ve başvuru işlemleri için randevu ön onay talebinde bulunabilir veya çağrı merkezimizi arayıp ücretsiz destek alabilirsiniz. İkamet tezkeresi, vize ve konsolosluk işlemleri için randevu almanız gerekmektedir. Eksik, yanlış veya yalan beyanla yapılan başvuruların RED gerekçesi sayılacağı ve gerekli hukuki sorumluklarının olduğunu bilmenizi isteriz.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde yabancı ülke vatandaşlarının ikamet tezkereleri ilk başvuru ve uzatma başvurusu işlemleri yapılmaktadır. İkamet Tezkeresi E-İkamet ön onay randevu talebini oluşturduktan sonra gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması randevu günü ve saatinde hazır bulundurmanız gerekmektedir.

 

Türkiye Geneli İkamet Edecek Yabancı Ülke Vatandaşlarının.

  • E-ikamet ön onay formunu doldurmaları gereklidir.
  • Tüm bilgileri doğru ve güncel olmalıdır.
  • İkamet adres kayıt sistemine kayıt yapmaları zorunludur.
  • Geçerli bir sigortaya sahip olduğunu belgelemeleri zorunludur.
  • Geçerli maddi imkana sahip olduğunu ispat eden belgeleri ibraz etmesi zorunludur.

 

Göç İdaresi Randevusu almadan işlemlere başlamamanız gerekir. Randevu tarihlerinin ileri dönük uzun tarihlere verilmesi durumunda hazırladığınız evraklar güncelliğini kaybedecektir. Bu sebeple önceliğin randevu alınması hazırlanan güncel evraklar ile başvurunun yapılması gerekir.

Önemli: Randevu işleminin onaylanmasının ardından başvuru sahiplerine gerekli evraklar konusunda bilgilendirme yapılacaktır.
DUYURU: E-İKAMET | İl Göç İdaresi Randevu Formu doldurun kaçak duruma düşmeyin.